Otestovali jsme pro vás

20/2 2014

Dne 11.2.2014 proběhla na stadionu v Bedřichově prezentace a testování běžeckého vybavení značek Salomon a Atomic pro nadcházející sezonu 2014/2015. K dispozici byly hlavně závodní a sportovní modely jak na bruslení, tak na klasiku. S kolegou ze žďárské pobočky jsme se těšili, že opět uvidíme trochu sněhu, nicméně ani zde podmínky nebyly ideální. Zmíním se ale stručně o pár modelech, které mě zaujaly a stojí za povšimnutí:

 

 

Salomon Equipe 8 Skate - vyvážená, stabilní lyže se závodními parametry, jen pocitově lehce horší skluz oproti závodnímu modelu, ale za přijatelnou cenu výborná volba pro sportovní bruslaře, příjemné překvapení.

 

Salomon S-Lab Skate - pro mě nejlepší lyže, v porovnání s Atomic World Cup Skate má jistějšjí odraz, super běžky!

 

Atomic Sport Skintec- No wax technologie, pro hobby lyžaře, kteří nechtějí mazat stoupacími vosky, dobrá volba. Lyže jedou tiše, přitom nabízí tutový odraz, jen jsem měl pocit, že zaostávají ve skluznosti. Vyšší maloobchodní cena, ale ušetříte čas a odpadají vám náklady na stoupací vosky.

 

Salomon Equipe RC Skin- obdobná technologie, jako u Atomicu, pro mě ale o třídu lepší lyže, výborný odraz i skluz, super volba i pro sportovně založené lyžaře očekávající výkon! Úžasná záležitost.

 

 Smyslem tohoto článku asi není rozebírat jednotlivé modely lyží a jejich vlastnosti, pokud budete chtít ale vědět přesnější informace, přijďte za námi do obchodu, rádi se s vámi o naše zkušenosti podělíme.

No images found.

 

Sdílet:

Další 3 články, které vám nesmí utéct