ZAOSTŘENO NA... Giant DIRT-E+ 2 2017

22/6 2017

Svižné, dobře ovladatelné sportovní horské elektrokolo, se středovým pohonem, baterií s velkou dojezdovou vzdáleností a líbivým designem. Takový je Giant DIRT-E+ 2 pro muže i pro ženy.

Elektrokolo do terénu

Horské elektrokolo Giant DIRT-E+ 2 na první pohled vypadá jako klasický horák. Je na 27,5” kolech zajišťujících obratnost v terénu, osazené komponenty Shimano Deore, hydraulickými brzdami a převody 2x9. Abyste si jízdu v terénu, ale i na cestách opravdu užili, má odpruženou přední vidlici pohodlně uzamykatelnou z řidítek.

Středový pohon = přirozený pocit z jízdy

Největší peckou je ale středový pohon Giant SyncDrive Sport Yamaha s technologií Pedal Plus. Ty zajistí dokonale přirozený pohyb kola, které okamžitě reaguje na sílu vašeho šlapání. Vybrat si můžete ze 3 výkonnostních stupňů a pokud musíte z kola sesednout a tlačit, pomůže vám speciální tlačítko Walk Assist, která vám s kolem pomůže snáze manipulovat. Baterie, která zajistí velký dojezd až 100 km, je lišácky zakomponovaná do rámu. Kdo by na první pohled řekl, že se jedná o elektrokolo?

 

A co design?

Giantu se povedl i design DIRT-E+ 2 - černo bílá kombinace se sníženým rámem zaujme muže i ženy. Bowdeny jsou samozřejmě vedeny vnitřkem rámu. Na řidítkách je decentně umístěný přehledný displej, ovládání počítače je umístěno taktéž na řidítkách, takže pokud chcete zvýšit či snížit výkon, nemusíte pouštět ruku z gripu. Třešničkou na dortu je pak již zmiňovaný zesílený rám, ve kterém je skryta baterie.

Tento e-bajk se hodí pro cyklisty i cyklistky, kteří si chtějí užít jízdu po cestách i v terénu naplno a nenechat se ničím omezovat. Giant DIRT-E+ 2 rozhodně není kolo pro flákače - e-kolo není motorka, pořád musíte při jízdě šlapat, jen vám motor trochu pomůže. Přijďte k nám objevit kouzlo e-cykloturistiky.

 

Kolo máme, co dál?

E-kolo Giant DIRT-E+ 2 je v podstatě normální kolo, které vám při šlapání pomáhá. To ale neznamená, že se nezpotíte, navíc, pokud je to horák, kterého vytáhnete do terénu! Jak se tedy vhodně obléci a sladit se se svým e-bajkem?

Dámský cyklistický dres Silvini Catrina WD1002

Dámské cyklistické kraťasy Maloja WeisskleeM Multisport

Cyklistická helma Bollé The One Road Standard

Cyklistické brýle SH+ Multisport RG 5000

Cyklistické rukavice Silvini Vara WA1012

Tretry Fizik M6 Boa

 

Parametry - stručně

Rám

ALUXX SL Aluminum

Vidlice

SR Suntour XCR 32 RL-R, zdvih 120 mm, 15mm pevná osa, sloupek OverDrive

Přehazovačka

Shimano Deore Shadow

Přesmykač

Shimano Deore

Řazení

Shimano Acera M3000, 2x9 rychlostí

Brzdy

Shimano M315, hydraulické, 180 mm kotouče

Kliky a převodníky

Giant/FSA, převodníky 38/28

Pláště

[vpředu]: Schwalbe Tough Tom 2.35, Kevlar Guard, [vzadu]: Schwalbe Rapid Rob 2.25, Kevlar Guard

Převody

2 x 9

Motor

Giant SyncDrive Sport, powered by YAMAHA, 80 Nm, 250 W

Senzor

Giant PedalPlus 4-senzorová technologie

Baterie

Giant EnergyPak 400 Wh, 36 V, 11,3 Ah, Li-Ion

Ovládací jednotka

Giant RideControl Charge, ovládání součastí gripu, funkce walk assist, micro USB konektor

 

 

Sdílet:

Další 3 články, které vám nesmí utéct