Návody a servis

Zimní sezona je už za námi. I vy byste se určitě rádi již proháněli na kole nebo kolečkových bruslích.

Propadli jste kouzlu svižné severské chůze, alias nordic walkig a chcete si koupit pořádné hole? Přečtěte si, jak při výběru postupovat!

Ať už se chystáte na výlet do města, do přírody, na houby, na kolo, do hor, na expedici, cestovat po světě nebo jen tak do školy, určitě se neobjedete bez jednoho velkého pomocníka – batohu . Jak si ale vybrat ten nejlepší , aby se do něj všechno vešlo, unesli jste jej na zádech celý den nebo dokonce dny a nikde vás nic netlačilo? Poradíme vám!

Kolečkové brusle jsou využitelné pro celou řadu sportovních aktivit . Od rekreačního ježdění , přes závodní rychlobruslení, jízdě na U rampě až po hraní inline hokeje . Ale, podobně jako u jiných sportů, i zde platí, že vše si žádá svoje. Záleží tedy jen na Vašich požadavcích na parametry bruslí dle záměru jejich využití. Výběr inline bruslí je pot...

Výběr spacího pytle je ovlivněn mnoha faktory . Správně vybraný spacák vám zajistí kvalitní spánek. Ráno budete odpočinutí a schopní opět naplno fungovat. Zejména ti, kdo budou ve spacáku trávit více nocí, si musí výběr spacího pytle dobře rozmyslet. Při výběru nejvhodnějšího spacáku , stejně jako u ostatního outdoorového a sportovního vybavení, je...

Výběru stanu je dobré věnovat pečlivou pozornost a rozhodně nezvolit první, který se vám dostane do rukou. Nákup stanu je investice na dlouhou dobu a to i tehdy, pokud jej budete využívat jen příležitostně. Stan vám totiž po dobu jeho obývání zajišťuje „druhý domov". A chtěli byste bydlet v nekvalitním domě či bytě, ve kterém není pořádně vidět, je...

Pro správnou funkci kolečkových bruslí a zejména pro prodloužení životnosti je potřeba věnovat bruslím alespoň základní péči . Nejdůležitější je péče o kolečka, zapomínat by se ale nemělo ani na zbylé komponenty – brzdu, ložiska i vnitřní botičku.

Základem správné volby je, si nejprve ujasnit, co od kola vlastně očekáváme, jak často jej chceme používat, v jakém terénu a také kolik za něj chceme utratit peněz. Jinak samozřejmě při výběru uvažuje začínající cyklista, jenž se nejčastěji rozhoduje mezi základními kategoriemi kol, a jiné požadavky má již zkušenější jezdec, který se chce s novým k...

V tomto díle se podíváme na nezbytnou pomůcku pro cyklisty a bruslaře, a to cyklistické helmy.

Už jste slyšeli o trekových holích? Přemýšlíte o jejich koupi? Potom jistě oceníte základní informace, které Vám pomohou s jejich výběrem.

Chcete, aby Vám stan vydržel co nejdéle v dobrém stavu? Pak je třeba o něj dobře pečovat.

Jak se mám starat o svůj spací pytel? Jak ho skladovat? Chcete se dozvědět něco o jejich údržbě nebo praní?

Lampy, čelovky a jiné svítilny jsou nezbytností, bez které se žádný turista či cestovatel neobejde. Není ale světlo jako světlo. Každá lampa nebo svítilna se hodí k jinému účelu.

Nezbytnou součástí každého sjezdaře je lyžařská helma. Bez ohledu na to, jak často na sjezdovku vyrážíte. Úrazy hlavy patří vždy k těm nejvážnějším a často zanechávají trvalé následky. A je to právě helma, která dokáže většině z nich zabránit.