SKIMAN 2010

13/1 2014

Dne 23.1. 2010 byl úderem druhé hodiny odpolední odstartován 6. ročník závodu na historických lyžích SKIMAN 2010. Sešlo celkem 42 účastníků, z toho 9 žen. Stejný počet pak tvořili přihlížející diváci a členové „realizačních týmů".

Skvělá předstartovní atmosféra byla obohacena povoleným dopingem - svařeným vínem a grogem. Samotnému startu předcházel již tradiční rituál společných cviků pod vedením hlavního organizátora celé akce Pavla Kusého.

Kudy se jelo?

  • krátce po zaznění startovního klaksonu a prvních metrech závodu se startovní pole roztrhalo hned při prvním stoupání k Mamlasovi

  • další část trasy, sjezd k Dolinkám, prověřil sjezdařské umění účastníků. Budiž jim ke cti, že jej překonali bez újmy na zdraví

  • po této nejnáročnější části závodu se pokračovalo poměrně rovinatějším terénem kolem Vápenice až do obce Račín

Nejlepší výsledky

Kategorie muži

- dvě první místa za stejný dosažený čas získali Jirka Sláma s Tomášem Šimečkem

  jeho skvělý konečný čas byl 46:22

Kategorie ženy

- první pozici vybojovala Lea Šimečková 

Kategorie junioři

- vítězkou této kategorie se stala Iva Lázničková

Celkové výsledky nelaznete  .....zde

Speciální ocenění

Pamětní medaile získali i další účastníci. Za nejlepší kostým manželé Gregorovi, za pravidelnou účast Miloš Ptáček a Jarda Hronovský, za nejlepší servis Martin Košťál a za to, že „dojel" David Ptáček.


Závod byl ale také nesmírně náročný a vyčerpávající což naprosto přesvědčivě dokládá čas posledních dvou lyžařů Míry Vlčka a Franty Dobrovolného 4h 51min. Zcela po právu jim tak patřil mohutný aplaus všech již odpočatých závodníků a sólový taneček, který si dokázali řádně vychutnat. 

Závěrečné poděkování

Skvělé zázemí celému podniku poskytl Hotel Račín, a dobrou náladu podpořila kapela Wobčas.

Na závěr nelze než poděkovat všem, kteří nelenili prolézt půdy a sklepy a udělat něco pro to, aby pobavili sebe a hlavně ostatní. Velkým pomocníkem celé akce bylo překrásné sluneční počasí.

Všem velké díky za účast a nashledanou na SKIMENU 2011.

Sdílet:

Další 3 články, které vám nesmí utéct